Difference between revisions of "Относно годините"
Jump to navigation
Jump to search
m |
|||
| Line 15: | Line 15: | ||
|jīnnián | |jīnnián | ||
|- | |- | ||
|следващата година | |||
|明年 | |||
|míngnián | |||
|- | |||
|след две години (по-следващата година) | |||
|后年/後年 | |||
|hòunián | |||
|- | |||
|след три години | |||
| | |||
| | | | ||
|- | |||
|след четири години | |||
| | | | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
|миналата година | |||
| | |||
| | | | ||
|- | |||
|по-миналата година | |||
| | | | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
|преди три години | |||
| | |||
| | | | ||
|- | |||
|преди четири години | |||
| | | | ||
| | | | ||
Revision as of 05:52, 6 June 2021
тази година 今年 jīnnián следващата година 明年 míngnián след две години 后年/後年 hòunián след три години 大后年/大後年 dà hòunián след четири години 四年之后/四年之後 sì nián yǐhòu миналата година 去年 qùnián по-миналата година 前年 qiánnián преди три години 大前年 dà qiánnián преди четири години 四年以前 sì nián yǐqián
| тази година | 今年 | jīnnián |
| следващата година | 明年 | míngnián |
| след две години (по-следващата година) | 后年/後年 | hòunián |
| след три години | ||
| след четири години | ||
| миналата година | ||
| по-миналата година | ||
| преди три години | ||
| преди четири години |
Приноси
• За първоначалната версия на статията са използвани материали от [1]
• Първоначалната версия на статията е подготвена със съдействието на http://www.seo-forum-seo-luntan.com
Източници
- ↑ C. Ross and J. S. Ma, Modern Mandarin Chinese Grammar: A Practical Guide: Taylor & Francis, 2006.