Difference between revisions of "Относно годините"
Jump to navigation
Jump to search
m |
m (години) |
||
| (6 intermediate revisions by the same user not shown) | |||
| Line 1: | Line 1: | ||
{| class="wikitable" | |||
|+ | |||
|тази година | |||
|今年 | |||
|jīnnián | |||
|- | |||
|следващата година | |||
|明年 | |||
|míngnián | |||
|- | |||
|след две години (по-следващата година) | |||
|后年/後年 | |||
|hòunián | |||
|- | |||
|след три години | |||
|大后年/大後年 | |||
|dà hòunián | |||
|- | |||
|след четири години | |||
|四年之后/四年之後 | |||
|sì nián yǐhòu | |||
|- | |||
|миналата година | |||
|去年 | |||
|qùnián | |||
|- | |||
|по-миналата година | |||
|前年 | |||
|qiánnián | |||
|- | |||
|преди три години | |||
|大前年 | |||
|dà qiánnián | |||
|- | |||
|преди четири години | |||
|四年以前 | |||
|sì nián yǐqián | |||
|} | |||
==Приноси== | ==Приноси== | ||
• Първоначалната версия на статията е подготвена със съдействието на http://www.seo-forum-seo-luntan.com | • Първоначалната версия на статията е подготвена със съдействието на http://www.seo-forum-seo-luntan.com | ||
==Източници== | ==Източници== | ||
Latest revision as of 05:55, 6 June 2021
| тази година | 今年 | jīnnián |
| следващата година | 明年 | míngnián |
| след две години (по-следващата година) | 后年/後年 | hòunián |
| след три години | 大后年/大後年 | dà hòunián |
| след четири години | 四年之后/四年之後 | sì nián yǐhòu |
| миналата година | 去年 | qùnián |
| по-миналата година | 前年 | qiánnián |
| преди три години | 大前年 | dà qiánnián |
| преди четири години | 四年以前 | sì nián yǐqián |
Приноси[edit | edit source]
• Първоначалната версия на статията е подготвена със съдействието на http://www.seo-forum-seo-luntan.com